Aparaty fotograficzne Nikon

Na rynku nie brakuje, co oczywiste małych, fajnych i świetnie wyglądających aparatów fotograficznych. Takie aparaty fotograficzne potrafią sprostać wielu zadaniom, ale nie dorównają profesjonalnym urządzeniom o które nie jest już tak łatwo.

Przeglądając ofertę świetnych profesjonalnych aparatów fotograficznych udajemy się do kategorii Nikon. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że aparaty fotograficzne Nikon to Mercedes wśród aparatów fotograficznych. To doskonałe urządzenia, których chyba jedyną wada jest cena, ale o tym przekonamy się za chwilę. Zaczynając od najwyższej półki sięgamy po aparaty fotograficzne serii Nikon D3. Samo Nikon D3 Body to koszt ponad 16000 pln! Dużo, ale warto. Aparat fotograficzny Nikon D3 Body został zaprojektowany tak aby sprostać najtrudniejszym zadaniom. Aparaty fotograficzne Nikon D3 Body przeznaczone są dla profesjonalistów pracujących w trudnych warunkach. Nikon D3 Body posiada matryce 12,1 Mpkisleli, to body to także pełna gama wyjść USB 2.0 oraz HDMI. Nikon D3 obsługuje Compact Flash oraz dyski Microdrive. Posiada wbudowaną lampę błyskową i wyświetlacz 3 cale. Waga takiego aparatu fotograficznego jakim jest Nikon 3D to 1240g. Do Nikon D3 polecalibyśmy doskonały obiektyw Nikon 70-200mm który z pewnością pozwoli zbudować bardzo wydajny zestaw fotograficzny. Dla szukających profesjonalnych rozwiązań, ale dysponujących jedynie polową wspomnianej wyżej sumy, jednak nastawiających się na aparaty fotograficzne Nikon polecamy model Nikon D300 w zestawie z obiektywem 18-200mm f/3,5-5,6. Taki zestaw to koszt ok 7000 pln. Aparaty fotograficzne Nikon D300 to bardzo znane i bardzo wydajne aparaty fotograficzne. Ich niebagatelne 12,3 Mpikseli oraz maksymalna rozdzielczość na poziomie 4288 x 2848 to prawdziwy raj dla ceniących sobie najwyższą jakość. Wszelkie zdjęcia zapisane mogą zostać na Compact Flash albo Microdrive. Aparat Nikon D300 posiada wbudowaną lampę błyskową. Ten aparat, a właściwie lustrzanka cyfrowa posiada bardzo lekki i niewielki korpus, który waży ok 800g. Jej głównym tańszym konkurentem są aparaty fotograficzne występujące pod nazwą Nikon D80. To już półka o kolejną połowę niższa cenowo… do 2500pln. Aparaty fotograficzne Nikon D80. Małe lekkie lustrzanki cyfrowe o matrycy 10 Mpikseli, wyposażone w lampę błyskową. Ważą ok 600g, obsługują karty pamięci SD. Te aparaty fotograficzne bardzo dobrze współpracują z wszelkimi obiektywami, najlepsze jednak rezultaty osiągniemy łącząc je z obiektywami Nikon. Na przykład Nikon 18-200mm F3.5-5.6g Af-s Dx. Tego typu aparaty fotograficzne Nikon kupimy także w wersji zestawów. Na przykład zestawy aparat fotograficzny Nikon + obiektywy Nikon D60 z obiektywem 18-55mm super pak czy Nikon D40Z z takim samym obiektywem.

W przyszłości zajmiemy się pozostałymi producentami którzy produkują profesjonalne aparaty fotograficzne. Tymczasem pozostawiamy Państwu do przemyślenia ofertę marki najbardziej popularnej i niezawodnej w dziedzinie aparatów fotograficznych jaką jest Nikon.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz